• TAKIE BYŁY POCZĄTKI...

•       Nasze przedszkole zostało założone w 1976 r. Zapewnia dzieciom opiekę w godzinach 6:00 – 17:00. Posiada 125 miejsc (pięć oddziałów).  Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Przedszkole posiada  sale  dydaktyczne dla poszczególnych  grup  wiekowych oraz salę  rekreacyjno - gimnastyczną. Dzieci mają do dyspozycji również duży ogród. Przedszkole uzyskało  CERTYFIKAT Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Organem prowadzącym jest  Gmina  Sosnowiec. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium  Oświaty -  Delegatura w  Sosnowcu

MISJA PRZEDSZKOLA:

Przedszkole nasze zapewnia wszystkim wychowankom wszechstronny i ukierunkowany rozwój. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo. Przedszkole dostarcza dzieciom wiele pozytywnych przeżyć, uczy je jak radzić sobie z problemami.

ZAPEWNIAMY:

• Wysoko wykwalifikowaną i kompetentną kadrę pedagogiczną
          • Smaczne i zdrowe posiłki
          • Opiekę, wychowanie i kształcenie w przestronnych salach do zabawy i nauki
          • Korzystanie z ogrodu przedszkolnego
          • Życzliwą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa Dzieci i Rodziców.

OFERUJEMY ZAJĘCIA I ZABAWY

z zakresu mowy i myślenia, przygotowania do nauki czytania i pisania, kształtowania pojęć matematycznych, rozwijania uzdolnień plastycznych, muzycznych, ruchowych.

Pracujemy w oparciu o podstawę programową " RAZEM W PRZEDSZKOLU "  Jolanty Andrzejewskiej , Jolanty Wieruckiej, a także programy własne:

·         Przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania wg koncepcji I. Majchrzak

·         Dbamy o zdrowie

·         Edukacja regionalna w przedszkolu