• CAŁOROCZA AKCJA PT. "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

• W ramach ogólnopolskiej akcji pt. "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" nasze przedszkole współpracuje       z filią nr 14 Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu. Aktywnie włączamy się w tą akcje zapraszając raz w miesiącu panią biblotekarkę do przedszkola. Gość będzie czytał najpiękniejsze bajki dla dzieci dostosowane do wieku przedszkolaków w każdej z grup przedszkolnych.

• CAŁOROCZNA WSPÓŁPRACA Z HOSPICJUM ŚW. TOMASZA AP. W SOSNOWCU

• NASZE PRZEDSZKOLE WSPÓŁPRACUJE Z HOSPICJUM ŚW. TOMASZA AP. W SOSNOWCU.

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 PRZEDSZKOLE NR 39 PODJEŁO WSPÓŁPRACE

Z HOSPICJUM ŚW. TOMASZA AP. W SOSNOWCU. W RAMACH

AKCJI "POLA NADZEIJI 2018"  WSPÓLNIE Z PRZEDSZKOLAKAMI I Z RODZICAMI ORGANIZUJEMY:

• "JESIENNE SADZENIE CEBULEK ŻONKILI"
            • "KLUB PRZYJACÓŁ ŻONKILA"- WSPIERANIE PODOPIECZNYCH HOSPICUM

DOBROWOLNĄ ZBIÓRKĄ ARTYKUŁÓW OPATRUNKOWYCH  (LISTOPAD I MARZEC)

• "ŚWIĄTECZNE KARTY DLA PODOPIECZNYCH HOSPICJUM"-

KARTY BOŻONARODZENIOWE I WIELKANOCNE (ANONIMOWE) WYKONANE PRZEZ DZIECI

• "ŻÓŁTY DZIEŃ DLA HOSPICJUM"

• matematyka na wesoło- konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców. Serdecznie zapraszamy

• PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr 39 w SOSNOWCU

Zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

chętne dzieci wspólnie z rodzicami.

MATEMATYKA NA WESOŁO

1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie Nr 39

w Sosnowcu ul. R. Dmowskiego 18a

2. Konkurs trwa od 25.09.2018r. do 15.10.2018r.

3. W konkursie mogą brać udział dzieci od 3 do 6lat wspólnie z rodzicami.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Format i technika pracy dowolna.

2. Prace przestrzenne mile widziane.

3. Każda praca musi zawierać dołączoną do niej metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek autora pracy, Imię i nazwisko Rodzica (opiekuna), nazwa konkursu, zgodę na umieszczenie pracy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 39 w Sosnowcu dostępna u nauczycieli  (metryczka w formie wydrukowanej)

4. Prace należy dostarczyć do 15.10.2018r. na adres organizatora lub dostarczyć osobiście.

5. Osobami koordynującymi działania konkursowe są:

mgr Agnieszka Rozlach, mgr Jolanta Stach, mgr Dorota Jęczak, mgr Ewelina Podgórska,

- sprawne posługiwanie się liczbami od 0 do 20 w aspektach kardynalnym i porządkowym;

- rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała;

- rozwija nie zainteresowań matematycznych m.in.: liczenie, tworzenie zbiorów, porównywanie…

- rozwijanie pomysłowości oraz wyobraźni twórczej dziecka

- rozwijanie sprawności manualnych poprzez wykorzystywanie różnorodnych technik plastycznych

1. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne,

materiał użyty do wykonania pracy.

2. Prezentacja prac konkursowych nastąpi 22.10.2018r na stronie internetowej naszego przedszkola:

www.przedszkole39edupage.pl

3. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie

i podziękowania dla rodziców .

4. Prace nie spełniające wymogów regulaminowych, nie będę brały udziału w konkursie.

5. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu i nie będą udostępnione

podmiotom trzecim.

6. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.